Poprzyj

Poprzyj sprawę i mnie

Popieram kandydaturę (Cezarego) Pawła Kasprzaka do Senatu RP. Apeluję do partii i innych środowisk zamierzających wystawiać kandydatów w wyborach do Senatu o wskazanie osób przez nie rekomendowanych, o debatę i wysłuchania publiczne oraz o ustalenie takiego sposobu wskazania w ich wyniku kandydatury wspólnej, który uwzględnia głos wyborców. Niniejszym potwierdzam to podpisem. 

Bogumił Kołmasiak
Bogumił Kołmasiak
Czytaj więcej
Mądry, pracowity człowiek, który zawsze jest tam, gdzie trzeba, podobnie jak ruch który współtworzy.
Wojciech Kinasiewicz
Wojciech KinasiewiczObywatele RP
Czytaj więcej
To między innymi dzięki Pawłowi marszów w miesięcznice smoleńskie już nie ma. Ale Paweł nie tylko wskazuje drogi skutecznego oporu. Jest do szpiku kości demokratą i rzecznikiem praw człowieka i obywatela. Od lat ma głęboko przemyślane pomysły na budowę demokratycznej Polski. Czytaj więcej
Anna Kwaśniewicz
Anna Kwaśniewicz
Czytaj więcej
Popieram kandydaturę Pawła Kasprzaka do Senatu. Popieram też propozycję debat. Powinniśmy rozmawiać jak najwięcej, aby Wyborcy znali wspólny mianownik Opozycji. NIE dla wspólnej listy. TAK dla wspólnego szkieletu programu całej opozycji demokratycznej.
Paweł Olejniczak
Paweł OlejniczakObywatele RP
Czytaj więcej
Senat jako swoisty strażnik prawa i kontroler tworzonej w Sejmie legislacji, powinien wziąć na siebie rolę 'kuratora" w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i strażnika praw i wolności wszystkich środowisk i grup społecznych. I to debata daje szanse na wyszukanie odpowiednich kandydatów dla realizacji tych celów.
Wojciech Kuranty
Wojciech Kuranty
Czytaj więcej
Wybory na kandydata obywatelskiego a nie wskazanego przez jakiegoś szefa partyjnego.
Agata Milewska
Agata MilewskaPartnerka
Czytaj więcej
Nie jest wypomadowanym aparatczykiem klepiącym przekaz dnia, tylko mądrym facetem, który potrafi myśleć krytycznie, samodzielnie, ma ogromną wiedzę, serce i, co odróżnia go od innych najbardziej – jemu naprawdę zależy. Czytaj więcej
Przemysław Janas
Przemysław JanasObywatele RP
Czytaj więcej
To sprawa przyszłości Polski Obywatelskiej!
Mieczysław Godyń
Mieczysław Godyń
Czytaj więcej
In (C)PK we trust.
Monika Płatek
Monika Płatek
Czytaj więcej
Jest jednym z niewielu, do których mam zaufanie.
Czytaj
Poprzedni
Następny

Aktualności

Mój blamaż. Nie wystarczy mieć rację

W Sejmie przewaga. Trzeba będzie Konfederacji do przełamania weta Dudy. Senat — wbrew moim własnym prognozom — wygrywamy miażdżąco dzięki niebywałej frekwencyjnej mobilizacji. Moja kandydatura – nieporozumienie.

Czytaj»

Debata?

Debata w TVP była niezwykle interesującym studium upadku. Wielowymiarowego. Ale być może również upadku PiS.

Czytaj»

Deklaracja

Rolą Senatu jest stać ponad partyjną konkurencją. Senat jest dobrym miejscem dla nas -- ruchów obywatelskich, których rolą jest strzec podstawowych ustrojowych reguł i wartości. One nie mają partyjych barw.

Każdy i każda w Polsce musi wiedzieć, że parlament nie jest po prostu emanacją rządzącej większości i areną walki o władzę. Musi w nim istnieć reprezentacja rządzących, ograniczająca i kontrolująca każdą władzę.

Wspólną kandydaturę wyłonić spośród pretendentów w zrozumiałym procesie wyboru. Kandyduję między innymi po to, by to wymusić.

Wokół programu

Chociaż przesuńcie ten płot, idioci…

Płot na granicy dostarcza rozstrzygającego dowodu nie tylko w sprawie etyki, która dziś nikogo nie obchodzi, „bo wojna” i „bo wybory”, ale również w sprawie rozumu. Rządzili i rządzą nami ludzie bezrozumni.

Czytaj»
Idź do: