Obywatelskie Jedynki to dziś 13 osób kandydujących w różnych okręgach z różnych list w całej Polsce. Inicjatywa jest otwarta.

Obywatelskie Jedynki

W czwartek 28 września odbywała się konferencja prasowa inicjatywy Obywatelskie Jedynki. Wziął w niej udział prof. Ireneusz Krzemiński (jeden z patronujących przedsięwzięciu intelkektualistów), Beata Molik, aktywistka, nauczycielska, kandydatka do Sejmu z 2. miejsca listy Nowej Lewicy w Piotrkowie Trybunalskim, Roman Mańka , nauczyciel akademicki, socjolog, kandydat z 17. miejsca listy Nowej Lewicy w okręgu konińskim i ja. Bez żadnego echa w mediach mainstreamowych.

Strona inicjatywy Obywatelskich Jedynek jest tu. To w tej chwili 13 osób kandydujących w całej Polsce, na ogół z odległych miejsc. Lista jest otwarta. Głowy również. Trwają prace nad określeniem możliwych i celowych rodzajów współdziałania. Chodzi m.in. o to, by inicjatywę utrzymać również na czas po wyborach — niezależnie od tego, kto je wygra i czy ktokolwiek z naszego grona zdoła uzyskać mandat. Oczywiście chodzi także o to, by wszystkim nam w uzyskaniu mandatu dopomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój blamaż. Nie wystarczy mieć rację

W Sejmie przewaga. Trzeba będzie Konfederacji do przełamania weta Dudy. Senat — wbrew moim własnym prognozom — wygrywamy miażdżąco dzięki niebywałej frekwencyjnej mobilizacji. Moja kandydatura – nieporozumienie.

Czytaj»

Debata?

Debata w TVP była niezwykle interesującym studium upadku. Wielowymiarowego. Ale być może również upadku PiS.

Czytaj»

Nie policzymy się…

Strona “policzmy się” dotarła do niecałych 2,5 tys. osób. A miała dotrzeć do 250 tys., żeby akcja miała sens.

Czytaj»